Zbog čega župan i Agencija za gospodarenje otpadom šute o otvaranju ponuda od 19. studenoga za projektiranje i izgradnju Centra za gospodarenje otpadom Lučino razdolje? Možda zbog „omaške“ od najmanje 130 milijuna kuna (+PDV), za koliko je najmanja pristigla ponuda veća od predviđenih troškova Lučinog razdolja?!

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Indikativno je da niti jedna riječ o ovom događaju nije izašla u javnost. Nema priopćenja, nema izjava, nema niti bar šture obavijesti na službenim stranicama Dubrovačko – neretvanske županije. Što li stoji iza izbjegavanja objave i upoznavanja javnosti s ponudama koje su pristigle za projekt, koji već 12 godina obećava ista županijska uprava s Nikolom Dobroslavićem na čelu? Projekt koji je ispratio u mirovinu već jednog direktora, a drugi se zasad „istaknuo“ kao uspješan atletski kandidat, bježanjem od novinara na mala vrata, komentar je Marka Giljače (županijski vijećnik Srđ je Grad) na portalu Južni.hr.

Prošlo je već 12 dana od otvaranja ponuda, a na službenim stranicama Dubrovačko – neretvanske županije, kao niti na stranicama Agencije nema napisane niti jedne, jedine riječi!? Kad pogledamo novosti koje uredno štanca služba za odnose s javnosti, doznat ćemo gdje je župan putovao, s kim se sastao, kome se obratio, ali o projektu koji je bombastično najavljivan kao rješenje problema gospodarenja otpadom i velikim uspjehom ove administracije, svi stoje kuco. Je li im možda neugodno?

U zapisniku sa otvaranja ponuda za projektiranje i izgradnju Lučinog razdolja, svih pet pristiglih ponuda su višestruko veće od procijenjene vrijednosti, koja je 246,5 milijuna kuna.

Najniža pristigla ponuda zajednice ponuditelja koju predvode Hering d.d., Elcom d.o.o. Tuzla i Enova d.o.o. Sarajevo je točno 50 posto veća i iznosi 367,3 milijuna kuna. Slijedi zajednica ponuditelja Magnum Supra d.o.o. i Elektrocentar Petek d.o.o. koja je ponudila cijenu od 394,8 milijuna kuna. Slijede ponude G.T Trade d.o.o i Geotehnike d.o.o. od 479,9 milijuna kuna (DUPLO od procijenjenog), zatim dvije ponude slovenskih tvrtki Kostak d.d. iz Krškog od 513,3 milijuna kuna i konačno ljubljanske Riko d.o.o od 558,6 milijuna kuna. Svi iznosi su navedeni bez PDV-a, pa bi s njim apsolutna razlika procijene i ponuda bila još i veća.

Cijeli komentar možete pročitati na portalu Južni.hr.

OGLAS